69059, УКРАЇНА, Запоріжжя
вул.Чумаченка 30-б, оф.6
info@granik.com.ua
(066) 1999 770
(097) 1999 770
(073) 1999 770
Четвер, 29 серпня 2019, 10:16

№5 Все що ви не хотіли запитати про відходи, але я вам все одно відповім

Тим хто розумно сумнівається

Навіщо паритися з роздільним збором відходів? Що заважає знайти інвестора, побудувати невеликий (свічковий) сміттєпереробний заводик? - Якщо ви випадково прочитали, як піаритися, то як раз з цим проблем немає. Рідкісне місто в Україні не підписало ще меморандум про будівництво сміттєвого заводу. Меморандумів багато, як і сміття, а заводів немає і поки й не буде. Чому? Якщо коротко, то унітази погано горять.Скільки коштує крихітка Дюгонь? Витрати на роздільний збір вище ніж вартість вторинної сировини? Абсолютно вірно. Дійсно вартість зібраної вторинної сировини не окуповує витрати на роздільний збір. Але як оцінити збиток, який ми наносимо своїми відходами, навколишньому середовищу? Скільки коштує крихітка Дюгонь?

Чому Гранік не купує вторинну сировину? Тому що ми прийняли рішення, що право власності на вторинну сировину належить вам. І для того, щоб не вступати в конкуренцію з нашими партнерами підприємствами заготівельниками, і забезпечити ринкові ціни на зібрані вами вторинні ресурси.

У нас і так непогано сортують. Навіщо ставити контейнера для роздільного збору якщо люди без певного місця проживання і так забирають все вторинні ресурси? - Якби це відповідало дійсності, то рахунки за вивезення сміття прагнули б до нуля. І сумно, що люди які представляють у своїй особі сміттєпереробний завод змушені вибирати вторинну сировину зі сміттєвих контейнерів копирсаючись у туалетному папері і памперсах.

Світле майбутнє? Що станеться якщо нічого не змінювати в поводженні з відходами? Чи не сортувати, не використовувати повторно відходи. Нічого нового ми не побачимо, динозаври не оживуть. Висота полігону з 9 ти поверхового будинку стане 14 ти поверховим. Тарифи на вивезення сміття будуть постійно зростати. Винні в цьому звичайно жадібні сміттярі.

Геннадій Дубов, великий фахівець з продажу українського сміття шведським сміттєпереробним заводам.

Контейнери для восьми фракцій відходів

Сміттєвоз для відходів Город Zero Waste